Zaključen ugovor sa ZZO TK: oftalmološke pretrage dostupne na zdravstvenu knjižicu!

Sa zadovoljstvom Vas obavještavamo da smo zaključili ugovor sa Zavodom zdravstvenog osiguranja Tuzlanskog kantona, o pružanju dijagnostičkih oftalmoloških usluga.

Od sada Vam je sva oftalmološka dijagnostika dostupna na zdravstvenu knjižicu:

•SD OCT (optička koherentna tomografija)
•Pahimetrija
•Ultrazvuk oka
•Perimetrije (vidno polje)
•Ultrazvučne biomikroskopije oka

Šta je potrebno za obavljanje pregleda na zdravstvenu knjižicu?

1. Prije svega potrebno je obaviti oftalmološki pregled na kojem će ljekar, ukoliko bude potrebe, postaviti indikacije za odgovarajuću oftalmološku pretragu (OCT, vidno polje, UZ oka, pahimetriju, UBM)

2. Nakon toga, obavezni ste posjetiti porodičnog ljekara u Javnoj zdravstvenoj ustanovi, koji će na uputnici naglasiti “PZU Plava Poliklinika”.

3. Po preuzimanju uputnice i nakon odobrenja ZZO, istu ćete predočiti našem osoblju na prijemu i nakon toga možete obaviti potrebni pregled.

Zahvalni smo Zavodu zdravstvenog osiguranja što su prepoznali kvalitet i predan rad naše ustanove, te nam ovim ugovorom ukazali povjerenje kao partneru u cilju pružanja što kvalitetnije i efikasnije zdravstvene zaštite.