Osnovana Fondacija “Dr. Senada Hujdurović”: Naša misija za pravedniju zdravstvenu zaštitu”

U sklopu naše predanosti poboljšanju pristupa zdravstvenoj zaštiti, osnovali smo Fondaciju “Dr. Senada Hujdurović”, sa ciljem pružanja besplatnih zdravstvenih pregleda osobama u potrebi.

Fondacija nosi ime po direktorici PZU “Plava Medical Group” – doktorici Senadi Hujdurović, čiji je vizionarski doprinos medicini prepoznat i podržan, kroz više od 25 godina rada naše ustanove.  Otvorenje fondacije predstavlja važan korak prema ostvarivanju vizije pravednije zdravstvene brige za sve slojeve društva.

Sa željom da zdravlje bude pristupačno svima, neovisno o socioekonomskom statusu, postavljamo se kao ključni akter u ostvarivanju tog cilja. Očekujemo da će besplatni zdravstveni pregledi značajno doprinijeti ranoj dijagnostici i prevenciji bolesti među onima koji inače možda ne bi imali pristup odgovarajućoj medicinskoj skrbi. Pored preventivnih pregleda, fokus će biti i na liječenju težih zdravstvenih stanja kod odraslih i djece, uključujući karcinome, te će se podrška pružati kroz različite oblike pomoći.

“Fondacija predstavlja izraz moje želje da ostavim trajan pečat u poboljšanju zdravstvene zaštite. Želim da svaki korak u njenom razvoju bude poput tople ruke pružene zajednici, oslonac za one u potrebi, i da postane moja zaostavština za buduće generacije. ” – istaknula je dr. Senada Hujdurović.

Saradnja s lokalnim i nacionalnim humanitarnim organizacijama omogućiti će nam identifikaciju onih koji najviše trebaju podršku, i pomoći u dubljem razumijevanju specifičnih potreba zajednice kako bismo adekvatno odgovorili na zdravstvene izazove s kojima se pojedinci suočavaju.

Ističemo da nam se roditelji djece oboljele od malignih bolesti na području TK, s niskim primanjima, mogu direktno javiti na mail: fondacija@plavapoliklinika.ba