Kvalitet usluge u fokusu: Plava Poliklinika nastavlja sa procesom akreditiranja, održan prvi sastanak sa facilitatorom

akaz_plava_poliklinika-min

Na osnovu prethodno započete saradnje sa Agencijom za kvalitet i akreditaciju u zdravstvu (AKAZ), danas je u prostorijama Plave Poliklinike održan prvi sastanak sa facilitatorom, gospodinom Salihom Slijepčevićem, dipl. menadžerom u zdravstvu, koji će u narednom periodu Plavoj Poliklinici davati stručnu pomoć i podršku u svim segmentima uspostavljanja sistema  sigurnosti i kvaliteta.

Time je zvanično započeta saradnja facilitatora sa koordinatoricom kvaliteta Plave Poliklinike dr. Amrom Delić, mr.sci.med., spec. neuropsihijatrije i prim.dr. Hujdurović Senadom, spec. interne medicine, direktoricom i vlasnicom Plave Poliklinike, kao i članovima Komisije za poboljšanje sigurnosti i kvaliteta te je osnovana radna grupa i izrađen akcioni plan predstojećih priprema za vanjsku ocjenu.

Zahvaljujući tome, Plava Poliklinika je korak bliže sticanju statusa akreditirane ustanove, što će doprinijeti da zdravstvene usluge koje ova Ustanova pruža u budućnosti budu još bolje i kvalitetnije za naše pacijente.