Eminentni stručnjak prof.dr. sc. Miroslav Kopjar

Akademska i stručna naobrazba

Prof. dr. sc. Miroslav Kopjar rođen je 1945. godine u Zagrebu. Diplomirao je na medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Specijalizaciju iz ginekologije i obstetricije započeo je u Općoj bolnici Varaždin 1972., a nastavio  na Klinici za ženske bolesti i porode u Zagrebu. Specijalistički ispit položio je 1976. Završio je poslijediplomske studije iz onkologije i urologije. Magistrirao je 1987. (“Pouzdanost ultrazvuka u dijagnostici ginekoloških tumora”), a doktorat znanosti stekao je 1996. (“Bodovni sistem u neinvazivnoj dijagnostici endometrioma jajnika”) – Medicinski fakultet, Zagreb.

U 1988. postao je primarijus. Certification in advanced operative laparoscopy – Accreditation Council for Gynecologic Endoscopy,  New York Academy of Sciences, USA, dobio je 1999. godine. Od 2002. godine redovni je član Akademije medicinskih znanosti Hrvatske, a od 2003. docent na Katedri za ginekologiju i obstetriciju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Od 2011. godine kao profesor predaje na Dubrovnik International University.

Doc.dr.sc. M. Kopjar jedan je od hrvatskih ginekologa koji se  dugi niz godina bave gin. endoskopijom. Tokom svojih edukativnih boravaka u renomiranim svjetskim središtima koja se bave laparoskopijom uočio prednosti video endoskopije – laparoskopije te je, kao prvi u Hrvatskoj, uveo endoskopske metode kao standardnu metodu na svom Odjelu te danas na ginekološkom odjelu bolnice u Zaboku  endoskopske operacije daleko premašuju broj konvencionalnih. Uz to je kroz edukaciju, individualnu i grupnu, učinio mnogo na popularizaciju i širenju minimalno invazivne kirurgije na ginekološkim odjelima kako u našoj zemlji, tako i u ovoj regiji Europe.