Plava poliklinika: Od 09.04.2021 PCR testiranje na COVID – 19 i na Međunarodnom aerodromu Tuzla

pcr_testiranje_aerodrom-min

Prilagođavajući se uslovima pandemije, poštujući epidemiološke mjere koje su na snazi, a sve u cilju što kvalitetnije usluge, PZU Plava Poliklinika u saradnji sa Međunarodnim aerodromom Tuzla oformila je laboratoriju za PCR testiranje na COVID-19. Tako će od sada svi, koji lete iz tuzlanske zračne luke, imati mogućnost da na samom aerodromu u laboratoriji Plave poliklinike budu testirani na COVID-19.

Zahvaljujući obradi uzorka na licu mjesta u laboratoriji Plave poliklinike, svaki putnik koji leti sa Međunarodnog aerodroma Tuzla, moći će u roku od dva do tri sata od uzimanja brisa imati PCR nalaz na COVID-19.

Na ovaj način je uz primjenu “Drive-through” koncepta i poštivanje najviših higijenskih standarda, omogućeno PCR testiranje direktno na aerodromu po cijeni od 115KM.

Laboratorija Plave poliklinike koja će raditi u sklopu Međunarodnog aerodroma Tuzla, za obavljanje PCR testiranja dobila je rješenje Federalnog ministarstva zdravstva i bit će otvorena svakog dana od 06:00h – do zadnjeg leta tog dana.

Nije potrebna rezervacija termina. Zbog brze obrade podataka preporučujemo svim putnicima da na mail: pcr.aerodromtuzla@plavapoliklinika.ba pošalju sljedeće podatke:

• Datum dolaska na testiranje
  • Destinacija i vrijeme leta
  • Ime i prezime
  • Ime oca
  • Datum rođenja
  • Broj telefona
  • Broj pasoša

Sve dodatne informacije možete dobiti na broj telefona: 062 099 404.